Apokalipsa w New Delhi – smog paraliżuje miasto (wideo)

Twitter/Jagrati Shukla
Advertisement - Reklama

Zdjęcie powyżej: Twitter/Jagrati Shukla 

Mieszkańcy stolicy Indii borykają się z potężnym smogiem. Biała mgła zaczęła wypełniać miasto, a to co dzieje się dzisiaj, zagraża już zdrowiu i życiu mieszkańców. Jakość powietrza w New Delhi osiągnęła wskaźnik 1,000, według danych ambasady amerykańskiej w Indiach. Światowa Organizacja Zdrowia, uznaje zanieczyszczenie na poziomie wskaźnika 25, za niebezpieczne dla zdrowia. Eksperci porównują oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem do wypalenia około 50. papierosów dziennie. 

Mieszkańcy New Delhi publikują zdjęcia i filmy na Twitterze:

 

Widoczność jest tak słaba, że odwołane zostały pociągi i samoloty. Linie lotnicze United Airlines ogłosiły dzisiaj, że zawieszają loty do New Delhi w okresie od 9 do 13 listopada, a pasażerowie posiadający bilety, mogą za darmo zmienić datę wylotu na lub po 18 listopada. 

W samej stolicy Indii mieszka ponad 250,000 osób, jednak metropolia New Delhi liczy ponad 25 milionów osób. Ze względu na gęstą, białą mgłę, utrudniona jest widoczność, a to doprowadziło do wielu wypadków na drodze. Ponadto, władze wydały szereg ostrzeżeń: zamknięte są szkoły, obowiązuje zakaz wjazdu ciężarówek do miasta, zawieszone zostały projekty miejskie. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, władze zapowiedziały wprowadzenie zakazu poruszania się samochodami osobowymi w przyszłym tygodniu. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here