Atak terrorystyczny w Barcelonie

Reklama - Advertisement

Do ataku terrorystycznego doszło w turystycznej części hiszpańskiego miasta Barcelona. Furgonetka wjechała w tłum ludzi, a w chwili obecnej mówi się o przynajmniej 13 ofiarach śmiertelnych, oraz ponad 80 rannych.  Amaq, medialne narzędzie ISIS, nazwało sprawców ataku “żołnierzami” Państwa Islamskiego. 

Według CNN, policja aresztowała dwóch podejrzanych, a jak podaje hiszpańska gazeta La Vanguardia, kolejny z podejrzanych miał zostać smiertelnie postrzelony podczas akcji policyjnej.

Świadkowie zeznają, że samochód wjechał w tłum turystów na jednej z najbardziej zatłoczonych ulic Barcelony, Las Ramblas. Wielu świadków wyraża szok i niedowierzanie, a w internecie, szczególnie w mediach społecznościowych, pojawiają się filmy, które ukazują grozę i chaos wynikający z ataku: ciała ofiar, a także rannych wołających o pomoc. 

Niedługo poźniej, doszło do osobnego wypadku, w którym dwóch policjantów zostało rannych po tym jak samochód wjechał w punkt kontrolny w Barcelonie. Policja nie potwierdza, czy oba wypadki mają ze sobą coś wspólnego. Policjanci nie są cieżko ranni, a kierowca samochodu został już znaleziony przez służby w Sant Just Desvern, na obrzeżach miasta. 

Ataki potępione zostały przez liderów państw. Słowa kondolencji wystosował Prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Rosji Vladimir Putin oraz prezydent USA, Donald Trump.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here