Bal Maturalny 2022 – Polonijna młodzież żegna się z polską szkołą

Reklama - Advertisement

6 maja 2022 roku, odbył się Bal Maturalny Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W zabawie udział wzięło w sumie prawie 300 tegorocznych maturzystów, zrzeszonych w 21. polskich szkołach dokształcających. Towarzyszyli im nauczyciele oraz rodzice. Był to moment wzruszającego pożegnania z polską szkoła, w której większość z uczniów, spędziła kilkanaście lat. 

Centrala Polskich Szkół Dokształcających zorganizowała Bal Maturalny już po raz drugi. Jest to jednak kontynuacja tradycji organizacji Studniówek, które przed pandemią koronawirusa, odbywały się, zgodnie z polską tradycją, na około 100 dni przed maturami. 

Tegoroczny Bal Maturalny miejsce miał w restauracji Leonard’s Palazzo w Great Neck na Long Island. Miejsce miał jeszcze w trakcie trwania matur, które są zwieńczeniem edukacji w polskiej szkole. 

Wśród gości wydarzenia: Prowincjał Paulinów w USA Ojciec Tadeusz Lizyńczyk, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, Wicekonsul Stanisław Starnawski, Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dr Dorota Andraka, a także, przedstawiciele Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na czele z przewodniczącym Rady Dyrektorów Krzysztofem Matyszczykiem i Dyrektorem Wykonawczym Bogdanem Chmielewskim. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Balu Maturalnego! Poznacie w niej maturzystów – ich plany na przyszłość oraz jak bardzo dumni są ze swojego polskiego pochodzenia. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here