Biden o obecności wojsk USA w Polsce

Detail of the Iwo Jima Memorial Statue located in New Britain, Connecticut.
Advertisement - Reklama

Podczas szczytu NATO w Madrycie prezydent Joe Biden planuje ogłosić przedłużenie misji części wojsk amerykańskich w Polsce – informuje telewizja NBC powołując się na przedstawicieli administracji. Zmiany miałyby dotyczyć także krajów bałtyckich.

Wedug telewizji NBC Joe Biden ogłosi przedłużenie części zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Liczba dodatkowych żołnieży ma być niewielka, ale kilkuset może pozostać w Polsce na stałe. NBC powołuje się przy tym na dwóch przestawicieli resortu obrony USA oraz urzędnika europejskiego.

Nie jest jasne na czym ma polegać zmiana charakteru amerykańskiej obecności wojskowej na Litwie, Łotwie i w Estonii. Biały Dom nie udzielił komentarza w tej sprawie.

Telewizja NBC przypomina, że przed podróżą Prezydenta Joe Bidena do Europy urzędnicy administracji sygnalizowali, że może on ogłosić zmiany dotyczące amerykańskich sił w Europie i że podobnych decyzji można spodziewać się od sojuszników NATO.

/IAR/RadioRAMPA/ 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here