Beata Szydło podczas spotkania z Polonią: Polska zaczyna bronić swoich interesów

Podczas swojej trzydniowej wizyty w USA, premier Polski Beata Szydło spotkała się z Polonią amerykańską w Doylestown, PA, na terenie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 1000 osób, miejsce miało w sobotę, 23 kwietnia.

Po przyjeździe na teren saktuarium, Beata Szydło, w towarzystwie Ambasadora Polski w USA Ryszarda Schnepfa, a także Konsul Generalnej RP w Nowym Jorku, Urszuli Gacek, wzięła udział we mszy świętej z udziałem Polonii. Po mszy, Przeor Sanktuarium, Ojciec Paulin Rafał Walczyk, oprowadził Beatę Szydło po terenie sanktuarium. Premier w otoczeniu Polonii, odwiedziła cmentarz, gdzie złożyła kwiaty pod pomnikiem Husarza, a także pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej i pomnikiem Paderewskiego. Spotkała się z harcerzami, których ręce uścisnęła.

Następnie, premier wystapiła przed Polonią zgromadzoną w kafeterii sanktuarium. Podczas swojego przemówienia, premier mówiła o tym, że Polska zaczyna dbać o swoje interesy, a słowo Polska ma brzmieć dumnie. Premier podkreśliła jak ważna również jest więź z Polonią. Posłuchajcie pełnego przemówienia w Radio RAMPA.

Po spotkaniu, Premier poświęciła czas na indywidualne spotkanie ze zgromadzonymi. Ostatnim punktem jej wizyty, przed wylotem do Polski, było złożenie kwiatów przy pomniku Katyńskim w Jersey City, NJ.

Zobacz też:

Beata Szydło otworzyła dzień na giełdzie nowojorskiej

Beata Szydło dla Radio RAMPA: aby młodym w Polsce inwestowało się lepiej

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts