Bezczelny pasjonat spełniający marzenia – Janusz Sporek i 25 lat Music Education Center

Reklama - Advertisement

Założył polską szkołę muzyczną w Nowym Jorku w 1991 roku. Zaczynał skromnie od dwóch studentów. W końcu osiedlił się w swojej obecnej lokalizacji przy 589 Humboldt St na Brooklynie.

Zorganizował kilkanaście koncertów w Carnegie Hall, ale również w Lincoln Center i Katedrze św. Patryka. Wielki pasjonat muzyki, ale i cierpliwy nauczyciel. Pod jego batutą wyszkoliło się kilka chórów i wielu znakomitych muzyków. Kilku z nich wystąpi podczas jego koncertu jubileuszowego, już 31 stycznia w Centrum Polsko-Słowiańskim.

Posłuchajcie historii Janusza Sporka – podczas jakiego wielkiego koncertu, został prawie bez fraku? Dlaczego jest bezczelny? Kto po latach wrócił po jego autograf?

Sporek_jubileusz

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here