Biały Dom gotowy na święta – Pierwsza Dama zaprezentowała nowe dekoracje

Jak co roku, Biały Dom został udekorowany na Święta Bożego Narodzenia pod okiem Pierwszej Damy USA. W tym roku Melania Trump wybrała temat patriotyczny “Duch Ameryki,” a w ozdobach dominują choinki i wieńce udekorowane gwiazdkami i paskami będącymi odpowiednikiem amerykańskiej flagi, a w Pokoju Wschodnim drzewka zwieńczone są gigantycznymi, złotymi orłami. Pierwsza Dama sprawdziła ostateczny wygląd Białego Domu w niedzielę wieczorem, a zaprezentowała wideo to obrazujące na swoim Twitterze w poniedziałek rano:


 Biały Dom udekorowany został podczas nieobecności Pierwszej Rodziny, w trakcie ich wyjazdu na Święto Dziękczynienia. Dekorowania dokonują zwyczajowo wolontariusze, którzy z 50 stanów przybywają do Waszyngtonu.

 

Na deokoracje składa się 58 drzewek, 15 tysięcy kokard, 800 stóp girland i ponad 2500 więzów światełek. Dodatkowo, Melania Trump zachowała tradycję stworzenia gigantycznej repliki Białego Domu, wykonanej z 200 funtów piernika, z warstwami lukru.

Melania Trump Twitter

Oficjalna choinka Białego Domu znajduje się w Niebieskim Pokoju i w tym roku pochodzi z Pitman w stanie Pensylwania. Ma ponad 18 stóp wysokości i udekorowana jest ręcznie wykonanymi papierowymi kwiatami, które mają reprezentować kwiaty ze wszystkich 50 stanów.  Choinka przybyła do Białego Domu tydzień temu:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here