Biały Dom ma fundusze na wspieranie Ukrainy najwyżej na kilka miesięcy

American and Ukrainian flags fly against the blue sky and part of the building. Patriotism.
Reklama - Advertisement

Podczas telekonferencji na temat dalszej pomocy dla Ukrainy prezydent Joe Biden zapewnił grupę światowych przywódców, że Stany Zjednoczone będą kontynuować wsparcie dla Kijowa – poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby. Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie wezwał Kongres do szybkiego zaaprobowania dodatkowych funduszy dla Ukrainy.

John Kirby poinformował, że w konferencji uczestniczyli przywódcy NATO, Unii Europejskiej, Włoch, Niemiec, Japonii, Kanady, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Francji.

Podobniej, jak wszyscy przywódcy biorący udział w rozmowie, Prezydent Joe Biden potwierdził silne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne. Według przedstawiciela Białego Domu prezydent Biden podkreślił, że nie można pozwolić na przerwanie amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy.

“Czas nie jest naszym sojusznikiem. Mamy wystarczające środki finansowe, aby zaspokoić ukraińskie potrzeby na polu bitwy nieco dłużej, ale Kongres musi podjąć działania, aby zapewnić, że nasze wsparcie nie zostanie przerwane”.

Pytany co oznacza określenie “nieco dłużej” Kirby odpowiedział, że funduszy wystarczy na kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od sytuacji na polu walki.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here