Biały Dom o odejściu Borisa Johnsona

Advertisement

Biały Dom nie spodziewa się zmian w stosunkach z Wielką Brytanią po odejściu premiera Borisa Johnsona. Prezydent Joe Biden wyraził przekonanie, że specjalne relacje pomiędzy oboma krajami zostaną utrzymane. Amerykanie liczą też na kontynuowanie wsparcia Ukrainy.

Prezydent Joe Biden napisał w oświadczeniu, że oczekuje kontynuowania bliskiej współpracy z rządem Wielkiej Brytani. Stany Zjednoczone i Zjednoczone Królestwo są najbliższymi przyjaciółmi, a specjalne relacje pomiędzy naszymi narodami pozostaną silne i trwałe – stwierdził Biden. Prezydent USA wyraził przekonanie, że oba kraje będą wspierać naród ukraiński, który, jak się wyraził, broni się przed brutalną wojną Putina.

W podobnym tonie wypowiedziała się rzeczniczka Białego Domu Karina Jean Pierre: “nasz sojusz z Wielką Brytanią jest silny, a nasze specjalne relacje z mieszkańcami tego kraju będą kontynuowane, nic tu się nie zmienia”. Rzeczniczka Białego Domu dodała, że Prezydent Biden będzie nadal dążył do wzmacniania sojuszy, zarówno w NATO, jak i w Grupie G7.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here