Reklama - Advertisement

Biały Dom odrzuca protesty Rosji w sprawie przekazania Ukrainie przez Wielką Brytanię pocisków przeciwpancernych z zubożonym uranem. Rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że najlepszym rozwiązaniem dla Rosji byłoby wycofanie swoich wojsk pancernych z Ukrainy.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skrytykował Wielką Brytanię za zapowiedź przekazania Ukrainie pocisków przeciwpancernych z zubożonym uranem i ostrzegł, że doprowadzi to do eskalacji.

Komentując zastrzeżenia Rosji, John Kirby przypomniał, że ten rodzaj amunicji jest dość powszechnie używany od dziesięcioleci: “Myślę, że to co naprawdę dzieje się tutaj, to Rosjanie nie chcą, aby Ukraińcy niszczyli im kolejne czołgi. Jeśli Moskwa jest tak bardzo zaniepokojona o sprawność swoich czołgów, to może je po prostu zabrać z powrotem do Rosji. Ukraina nie jest ich miejscem”.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa przy Białym Domu dodał, że decyzja o przekazaniu amunicji dla Ukrainy jest suwerenną decyzją Wielkiej Brytanii”.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here