Biały Dom ostrzega Iran

Reklama - Advertisement

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli dokona ataku na jakiegokolwiek obywatela USA. Ostrzeżenie wystosowano po tym jak Departament Sprawiedliwości oskarżył członka irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej o próbę zabicia byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

“Mówiliśmy to już wcześniej, ale powtórzymy raz jeszcze. Rząd Bidena nie odstąpi od ochrony wszystkich Amerykanów przed groźbą przemocy i terroryzmu” – napisał w oświadczeniu doradca Prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego Jack Sullivan ostrzegając, że jeśli Iran dokona ataku na obecnych lub byłych amerykańskich urzędników państwowych to narazi się na poważne konsekwencje. Departament Sprawiedliwości formalnie oskarżył członka irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Shahrama Poursafiego o planowanie wynajęcia osoby, która dokonałaby zamachu na byłego doradcę do spraw bezpieczeństwa naradowego Johna Boltona. Według aktu oskarżenia Poursafi gotów był zapłacić 300 tysięcy dolarów za zabicie Boltona. W wypadku odowodnienia winy irańczykowi grozić będzie od 10 do 15 lat więzienia oraz 250 tysięcy dolarów grzywny. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here