Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden dał do zrozumienia, że propozycja Władimira Putina zawieszenia broni na Ukrainie na czas prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia nie jest szczera. Amerykański przywódca ocenił, że prezydent Rosji gra na czas.

Zawieszenie walk ma potrwać 36 godzin. Poproszony o komentarz w tej sprawie prezydent Joe Biden dał do zrozumienia, że nie uważa propozycji Putina za szczerą.

“Niechętnie odpowiadam na jakiejolwiek słowa Putina. Ale to interesujące, że był gotów bombardować szpitale, przedszkola i kościoły 25 grudnia i w Nowy Rok. Myślę że próbuje złapać oddech” – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Wezwanie Putina do zawieszenia broni odrzuciła Ukraina. Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak określił je manem hipokryzji i wezwał Rosję do opuszczenia okupowanych terytoriów.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here