Biden ogłosił pierwsze regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden podpisał pierwsze rozporządzenie federalne w sprawie sztucznej inteligencji. Celem nowych przepisów jest zapewnienie możliwości rozwoju sztucznej inteligencji przy jednoczesnym zabezpieczeniu praw konsumentów i bezpieczeństwa narodowego.

Podpisane przez Joe Bidena rozporządzenie nakłada na twórców sztucznej inteligencji obowiązek udostępniania rządowi wyników testów bezpieczeństwa. Rządowe agencje mają stworzyć standardy zapewniające bezpieczeństwo sztucznej inteligencji oraz wydać wytyczne znakowania treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Chodzi o to, aby odbiorcy mogli odróżnić faktyczne interakcje od tych generowanych przez oprogramowanie.

Podpisując rozporządzenie Prezydent Joe Biden mówił o ogromnym potencjalne sztucznej inteligencji, ale również o zagrożeniach: “To przełomowe rozporządzenie jest świadectwem tego co jest dla nas ważne – bezpieczeństwo, ochrona, zaufanie i otwartość” – powiedział Joe Biden.

W Stanach Zjednoczonych działa wiele wiodących twórców sztucznej inteligencji, są wśród nich Google, META, Microsoft oraz OpenAI. Firmy te zobowiązały się do wdrożenia systemów bezpieczeństwa podczas tworzenia nowych modeli sztucznej inteligencji.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here