Biden ogranicza liczbę wniosków azylowych

Reklama - Advertisement

Biały Dom ogranicza liczbę migrantów mogących się ubiegać o azyl w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Joe Biden wydał rozporządzenie, które przewiduje, że w wypadku gwałtownego wzrostu liczby przekroczeń granicy, zatrzymani będą odsyłani z powrotem do Meksyku.

Podczas wystąpienia w Białym Domu Joe Biden ubolewał, że Kongres nie przyjął ustawy o zabezpieczeniu południowej granicy, ponieważ Donald Trump kazał republikanom ją storpedować. “On chciał wykorzystać ten problem do atakowania mnie, to wyjątkowo cyniczny ruch polityczny”. Prezydent USA dodał, że w tej sytuacji musiał wydać rozporządzenie o zamknięciu granicy dla migrantów, przekraczających ją nielegalnie, nawet jeśli ubiegają się o azyl. “Aby chronić Amerykę, jako kraj, który przyjmuje imigrantów musimy najpierw zabezpieczyć granice i zabezpieczyć ją teraz”. Do tej pory migranci zatrzymywani na granicy byli wypuszczani na wolność, czekając przez lata na rozprawę przed sądem imigracyjnym. Według podpisanego przez Bidena rozporządzenia, gdy liczba nielegalnych imigrantów zatrzymanych na granicy przekroczy 2.500 dziennie, wnioski o azyl będzie można składać wyłącznie na przejściach granicznych.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here