Biden w drodze na Bliski Wschód

Reklama - Advertisement

Prezydent USA Joe Biden jest w drodze na Bliski Wschód. Podczas czterodniowej podróży amerykański przywódca odwiedzi Izrael, Autonomię Palestyńską i Arabię Saudyjską. Główne tematy rozmów to bezpieczeństwo w regionie, zagrożenie ze strony Iranu, energetyka i kryzys żywnościowy spowodowany przez rosyjską inwazję na Ukrainę.

Pierwszym punktem bliskowschodniej wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie Izrael. Joe Biden spotka się tam z premierem i prezydentem tego kraju oraz innymi politykami. Głębokie osobiste przywiazanie Joe Bidena do relacji izraelsko-amerykańskich będzie w pełni widoczne w tym tygodniu – powiedział doradca Prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego Jack Sullivan. Poinformował, że Joe Biden odwiedzi także w Izraelu Instytut Jad Waszem. 

Podczas wizyty w Autonomii Palestyńskiej Joe Biden spotka sie z prezydentem i przedstawicielami organizacji pozarzadowych. 

W Rijadzie Joe Biden będzie rozmawiał z przywódcami Arabii Saudyjskiej oraz innych państw Bliskiego Wschodu. Wygłosi tam przemówienie, w którym przedstawi strategię i wizję swojej administracji dla regionu Bliskiego Wschodu. Jednym z tematów rozmów Prezydenta Joe Bidena w Arabii Saudyjskiej będzie kwestia cen ropy naftowej. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here