Biden zbuduje mur na granicy z Meksykiem

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden zbuduje mur na granicy z Meksykiem. Chodzi o trzydziestodwukilometrowy odcinek w dolinie Rio Grade w Teksasie, przez który dziesiątki tysięcy nielegalnych migrantów próbują próbują przedostać się do Stanów Zjednoczonych.

Rząd Joe Bidena zawiesił 26 federalnych przepisów środowiskowych w południowym Teksasie, aby umożliwić budowę muru granicznego. Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA poinformował, że zapora zostanie zbudowana w hrabstwie Starr, gdzie odnotowuje się wysoką liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Według oficjalnych danych rządowych, w poprzednim roku podatkowym służby graniczne zatrzymały prawie 250 tys. nielegalnych imigrantów.

Obecnie istnieje pilna potrzeba budowa fizycznych barier w celu zapobieżenia nielegalnego wjazdu do Stanów Zjednoczonych na obszarach zajętych projektem – oświadczył sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA Alejandro Mayorkas.

Krótkie zapory na granicy amerykańsko-meksykańskiej powstawały od początku XX wieku. Budowę muru na dłuższych odcinkach rozpoczęto za administracji George’a W. Busha.

Obecnie fizyczne zapory mają łącznie ponad 1000 km, co stanowi ok. 1/3 długości całej południowej granicy.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here