UE do USA – bez Was nie poradzimy sobie na Ukrainie

Reklama - Advertisement

Unia Europejska apeluje do Stanów Zjednoczonych o zgodę na kolejne wsparcie dla Ukrainy. „Bez Was sobie nie poradzimy” – podkreślają przedstawiciele europejskich instytucji. Kilka dni temu Kongres odmówił zatwierdzenia dodatkowych środków dla Ukrainy. To był jeden z tematów szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w hiszpańskiej Grenadzie.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell podkreślił, że Europa nie będzie w stanie wypełnić luki po Stanach Zjednoczonych, jeśli nie będą one kontynuowały wsparcia dla Kijowa.

“To jest zła wiadomość, Ukraina może liczyć na wsparcie Unii, chcemy jeszcze je wzmocnić, ale potrzebuje również wsparcia ze Stanów Zjednoczonych”.

W Uni toczy się obecnie dyskusja w sprawie przekazania Ukrainie 50 miliardów euro w najbliższych 4 latach. Jest także pomysł przekazania 20 miliardów euro na dozbrojenie, 5 miliardów euro rocznie. Decyzje się przedłużają, ale część dyplomatów liczy na porozumienie do końca roku.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Josep Borrell/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here