Biały Dom potępił rosyjski atak na sklep na Ukrainie

Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone ostro potępiły rosyjski atak na sklep spożywczy i kawiarnię w obwodzie charkowskim. W ataku rakietowym zginęło co najmniej 51 osób. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre wskazała na tego typu ataki jako na jeden z powodów konieczności dalszego wspierania Ukrainy.

Podczas konferencji prasowej Karine Jean-Pierre podkreśliła, że w rosyjskim ataku zostali zabici niewinni cywile, gdy robili zakupy w supermarkecie.

“Czy możesz sobie wyobrazić, że idziesz do sklepu spożywczego z dziećmi, zastanawiając się co zrobisz na obiad i nagle ma miejsce eksplozja, dookoła leżą martwi ludzie, to jest przerażające”.

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że do takich sytuacji dochodzi na Ukrainie codziennie i dlatego rząd Joe Bidena robi wszystko co w jego mocy, aby pomóc dzielnym Ukraińcom w walce o wolność i demokrację.

“Musimy nadal wspierać ludność Ukrainy ze względu na przerażającą rzeczywistość, w której żyją każdego dnia.”

Karine Jean-Pierre wezwała Kongres, by dotrzymał obietnicy złożonej Ukraińcom i kontynuował wsparcie dla tego kraju w obliczu rosyjskiej agresji.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here