2 piłkarzy Legii Warszawa aresztowanych po meczu z AZ Alkmaar

Reklama - Advertisement

W czwartek w Alkmaar po meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy piłkarze Legii Warszawa zostali zatrzymani przez holenderską policję. Członkowie sztabu stołecznej drużyny oraz inne osoby związane z klubem zostały poturbowane w starciach ze służbami mundurowymi.

Dwóch zawodników – Serb Radovan Pankov i Portugalczyk Josue – zostało przewiezionych na komisariat tamtejszej policji. Po meczu warszawskiego klubu z holenderską drużyną AZ Alkmaar służby porządkowe uniemożliwiły zespołowi z Warszawy wyjazd autokarem ze stadionu. Tłumaczono, iż będzie to możliwe, gdy kibice opuszczą teren, choć wtedy już na trybunach nie było nikogo.

Rzecznik Legii na konferencji prasowej powiedział, że dwóch zawodników Legii: Josue i Radovan Pankov zostali zmuszeni przez policję do opuszczenia autobusu. Kiedy się na to nie zgodzili, mundurowi zagrozili użyciem siły. Piłkarze opuścili pojazd i zostali przewiezieni do aresztu.

Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski powiedział, że takie traktowanie piłkarzy jest niedopuszczalne. “Nie odpuścimy, będziemy robić wszystko, by to wyprostować, zmiennić narrację mediów holenderskich” – powiedział Dariusz Mioduski. Prezes Mioduski powiedział, że burmistrz Alkmaar publicznie mówiła, iż nie życzy sobie Polaków w mieście, a atmosfera braku bezpieczeństwa “była nakręcana” od kilku dni. Na konferencji prasowej zaznaczył, że podczas meczu nie było żadnej agresji, ani na boisku, ani na trybunach, a to, co się stało po meczu jest absolutnym skandalem. Dariusz Mioduski mówił, że kiedy chciał jechać z zatrzymanymi przez holenderską policję piłkarzami Legii, został brutalnie odepchnięty.

Premier Mateusz Morawiecki polecił polskiemu MSZ pilne działania dyplomatyczne, które mają w pełni wyjaśnić zajścia z wczorajszej nocy z Holandii. Szef polskiego rządu sprawę brutalnego potraktowania polskich piłkarzy poruszył też w hiszpańskiej Grenadzie, gdzie uczestniczy w spotkaniu przywódców Rady Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki przekazał szefowi holenderskiego rządu Markowi Rutte swój “zdecydowany protest przeciw brutalnemu zachowaniu policji holenderskiej wobec piłkarzy oraz kibiców Legii Warszawa”.

Spotkanie 1-0 wygrał AZ Alkmaar.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Konferencja Prasowa Legia Warszawa

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here