Mała polska parafia w Boonton z ludźmi o wielkich sercach

Reklama - Advertisement

24 września w Parafii pw Św. Cyryla i Metodego w Boonton odbył się coroczny piknik. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to ile zmian zachodzi w tej parafii od ostatniego roku. Wraz z pojawieniem się w parafii ks. Łukasza Iwańczuka ruszył remont kościoła, najprawdopodobniej w październiku powstanie mural Matki Boskiej autorstwa Rafała Pisarczyka, twórcy muralu Powstania Warszawskiego na Greenpoincie. W grudniu internowani w czasach Solidarności za działalność polityczną, będą odznaczani w tej parafii, gdyż wielu z nich przynależy właśnie do tejże parafii pw. Cyryla i Metodego w Boonton.

Ks. Łukasz Iwańczuk – podkreślił, że ta mała parafia, licząca zaledwie 90 rodzin jest mała tylko w liczbach, w zaangażowaniu i wielkości serc jest ogromna.

Działacze Solidarności: Zbigniew Połamar, Krzysztof Sienkiewicz oraz Zbigniew Wieczorek, którzy będą 17 grudnia odznaczani w tej parafii podkreślili, że trzymają się razem i tu poza granicami Polski.

Parafianki Anna Surdyka i Marzanna Kopacz opowiedziały, jak organizacja pikniku wyglada “od kuchni”, a Agnieszka Wilkins podkreśliła, że spoiwem ich grupy parafialnej jest wspólnota narodowa i kulturowa.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here