Bieg dla Michaela Ollisa z reprezentacją Konsulatu RP i polonijnymi biegaczami

Reklama - Advertisement

W niedzielę, 11 czerwca na Staten Island odbyła się 7. edycja Biegu upamiętniająca amerykańskiego żołnierza Michaela Ollisa, który zginał w Afganistanie ratując życie polskiego oficera Karola Cierpicy. Michael Ollis miał wtedy 24 lata.

Na Biegu dla uczczenia pamięci Michaela Ollisa był obecny Konsul Generalny RP Adrian Kubicki, który wyraził wdzięczność za ten bohaterski czyn i podkreślił również, że dwóch wicekonsulów RP Jakub Wiśniewski i Mateusz Dębowicz biorą czynny udział w tym biegu. Konsul podziękował też publicznie POLSKA Running Team za liczną reprezentację biegaczy na tym biegu.

Trasa biegu przebiega obok miejsca zamieszkania amerykańskiego żołnierza, a ulica Burbank Ave. na której mieszkał została nazwana „SSG Michael H. Ollis Way”.

Na Biegu Michaela Ollisa w swoich kategoriach wiekowych wyróżnili się dwaj polscy zawodnicy: Paweł Myśliwiec zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Artur Tyszuk zajął 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Bohaterstwo Michaela Ollisa zostało uhonorowane przez polski rząd najwyższym odznaczeniem wojskowym, Medalem Honorowej Złotej Gwiazdy Polski oraz Gwiazdą Afgańską. Wśród wielu odznaczeń otrzymanych pośmiertnie od Stany Zjednoczone sierżant sztabowy Michael Ollis został uhonorowany Brązową Gwiazdą, Purpurowym Sercem, Srebrną Gwiazdą i Medalem Audie Murphy.

Bieg co roku organizuje Fundacja SSG Michael Ollis Freedom Fundation założona przez Rodziców Michaela – Lindę i Boba Ollis. Jednym ze sponsorów biegu jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here