Bieg Tropem Wilczym 2020 w Nowym Jorku

Ponad 150 dorosłych, oprócz tego dzieci i osoby towarzyszące, wzięło udział w piątym już Biegu Tropem Wilczym – ku pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowym Jorku. Bieg zorganizowany został przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce przy współpracy z grupą Polska Running Team. Wydarzenie miejsce miało 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Forest Park na Queensie.

Bieg organizowany był pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, a placówkę reprezentował wicekonsul Mateusz Gmura, który wraz z rodziną, przebiegł dystans 1963 metrów – czyli całą trasę biegu. Uczestnicy ubrani byli w koszulki z podobiznami Żołnierzy Wyklętych, a pierwsze 150 osób, które ukończyło  bieg otrzymało pamiątkowy medal.

Bieg dla dorosłych zwyciężył 15-letni Aleksander Jopek, bieg dla dzieci 11-letnia Joanna Baran. Jak podkreślali wszyscy uczestnicy, najważniejszy jednak nie był wynik, ale fakt, że bieg ten reprezentuje ich szacunek dla Żołnierzy Wyklętych.

Zobaczcie relację wideo. Radio RAMPA rozmawiało z organizatorami, ale również dziećmi i młodzieżą, a także ich rodzicami – co wiemy o Żołnierzach Wyklętych?

Wybierz kancelarię z najlepszymi wynikami.

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.