Advertisement - Reklama

5 marca w Forest Park, w dzielnicy Queens (NY), po raz szósty odbył się Bieg Tropem Wilczym organizowany przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce, przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja z Polski. Celem inicjatywy jest upamiętnienie bohaterów antykomunistycznego powstania, w ramach obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na koszulkach, które otrzymali uczestnicy Biegu w tym roku znalazły się wizerunki czterech działaczy i żołnierzy podziemia: Alicji Wnorowskiej, Ireny Szajowskiej, Witolda Pileckiego i Tadeusza Płużańskiego.

Do pokonania był dystans honorowy – 1963 metry, który nawiązuje do roku śmierci Józefa Franczaka “Lalusia”, ostatniego niezłomnego poległego w walce.

Pierwsi na mecie pojawili się trzej panowie w kolejności:

  1. Tomasz Wawrzyniak
  2. Paweł Myśliwiec
  3. Mateusz Paszek

W kategorii kobiet najszybsze okazały się:

1. Nicole Zaręba

2. Olivia Jabłoński

3. Sofia Medina.

Po biegu dla dorosłych, odbył się bieg dla dzieci.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. W Biegu brali udział również konsulowie: Mateusz Gmura i Jakub Wiśniewski.

Sponsorem głównym biegu w NYC była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Relacja wideo wkrótce w RAMPA TV. 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here