Bieg z Flagą w Central Park dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Reklama - Advertisement

12 listopada w Central Park w Nowym Jorku odbyła się już 6. edycja “Biegu z Flagą” dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Punktualnie o godzinie 11.11 am Paweł Myśliwiec – prezes Polska Running Team i organizator biegu przywitał wszystkich uczestników, podziękował za przybycie, a także podkreślił, że w tym roku frekwencja jest rekordowa, gdyż prawie 60 uczestników zjawiło się pod pomnikiem króla Władysława Jagiełły.

Również rekordowa była reprezentacja z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, aż 3 Wicekonsulów wzięło czynny udział w Biegu z Flagą, tj. wicekonsul Jakub Wiśniewski, wicekonsul Mateusz Dębowicz i wicekonsul Wiktor Cichecki. Następnie przemawiał Wicekonsul RP w Nowym Jorku Mateusz Dębowicz, który podkreślił, że należy pokazywać nowojorczykom, że świętujemy nie tylko Veteran’s Day, ale też Polis Independence Day.Po oficjalnym otwarciu Biegu odśpiewano hymn Polski, a następnie wyruszono z polskimi flagami na trasę biegu wokół Central Park. Bieg główny odbywał się na dystansie 10 km (jedna runda wokół Parku), ale była tez opcja 5 km dla mniej zaawansowanych biegaczy i tych maszerujących.

Wicekonsul Jakub Wiśniewski podkreślił, że bieganie z polską flagą po Central Park to dobry sposób na kultywowania historii i wiedzy o kraju, a wicekonsul Wiktor Cichecki pomimo, że dopiero od 2 tygodni przebywa w Nowym Jorku też już dołączył do tego Biegu i powiedział, że było to dla niego duże przeżycie.

Paweł Myśliwiec organizator biegu jest zadowolony z tegorocznej frekwencji i już zaprasza na kolejną edycję za rok.

Dlaczego polonijni biegacze postanowili na sportowo uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? Posłuchajcie ich wypowiedzi.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here