Co dalej z Pomnikiem Katyńskim? – sprawa trafiła do sądu (Wideo)

Reklama - Advertisement

Do sądu wpłynęły dwa pozwy przeciwko miastu Jersey City w New Jersey oraz jego burmistrzowi Stevenowi Fulop, o wstrzymanie przesunięcia Pomnika Katyńskiego z Exchange Place w Jersey City, a szczególnie, bez konsultacji z przedstawicielami środowiska polonijnego i polsko-amerykańskiego. Te pozwy, wstrzymają również władze miasta przed dokonaniem przesunięcia lub rozkładu pomnika, co według nieoficjalnych informacji, planowano zrobić w nocy z wtorku na środę. Teraz do 29 maja pomnik pozostanie na miejscu.

Od teraz, wszelkie decyzje dotyczące pomnika konsultowane będą musiały być z przedstawicielami środowiska polonijnego, za pośrednictwem sądu. Takie wiadomości przekazane zostały podczas konferencji prasowej, we wtorek, 8 maja, w budynku urzędu miasta Jersey City. 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Artur Adamski

Latest posts by Artur Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here