Co musisz wiedzieć jeżeli głosujesz w wyborach w USA?

Reklama - Advertisement

Polacy, którzy zarejestrowali się do wzięcia udziału w polskich wyborach parlamentarnych, zagłosują w najbliższą sobotę, 14 października. Jak poinformował Radio RAMPA Konsul Generalny RP w NYC Adrian Kubicki, w całym konsularnym okręgu nowojorskim (który obejmuje też Cleveland, Buffalo czy Boston), zarejestrowało się 20,500 osób. Jak poinformował Konsul, to ponad 5000 tysiecy więcej niż w wyborach w roku 2019.

Najwięcej osób zarejestrowało się w komisji obwodowej w Passaic, NJ – prawie 2800 osób. Najmniej w Buffalo, NY – niecałe 200. Nie mniej jednak, liczba osób zapisanych do listy wyborców jest rekordowa i należy liczyć się z tym, planując udział w wyborach. Lokale wyborcze czynne będą od 7 rano do 9 wieczorem. 

Konsul Adrian Kubicki w RAMPA TV wyjaśnia aspekty techniczne związane z głosowaniem poza granicami Polski – mówi m.in. o kartach do głosowania, godzinach głosowania, pracy komisji. Tłumaczy w jaki sposób należy oddać głos aby był on uważany za ważny, a na co zwracać uwagę, aby głos nie został unieważniony. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here