Dodatkowe środki bezpieczeństwa w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

Nowojorska policja zwiększyła w mieście środki bezpieczeństwa po apelu byłego lidera organizacji terrorystycznej Hamas, Chaleda Meszala, który wezwał muzułmanów do organizowania antyizraelskich protestów. Władze Nowego Jorku informują, że działania policji mają charakter prewencyjny.

Chaled Meszal, który był przywódcą Hamasu w latach 2004-2017 ogłosił w piątek dniem Dżihadu i wezwał świat islamu do zorganizowania protestów wspierających Palestynę. Choć Meszal nie nawoływał wprost do przemocy jego apel wywołał zaniepokojenie w środowiskach nowojorskich Żydów. Podczas spotkania z liderami społeczności żydowskiej Rebecca Weiner z Biura Wywiadu i Zwalczania Terroryzmu policji nowojorskiej podkreśliła, że policja wzmacnia swoją obecność z ostrożności, że nie ma żadnych informacji na temat konkretnych zagrożeń. “Naszym celem jest powstrzymanie każdego kto chciałby wyrządzić nam krzywdę,” powiedziała Weiner.

W ramach dodatkowych środków bezpieczeństwa wszyscy funkcjonariusze w Nowym Jorku otrzymali rozkaz stawienia się do służby. Ma on pozostać w mocy do odwołania. Szczególne środki ostrożności zastosowano wokół synagog, szkół i innych centrów społeczności żydowskiej.

/IAR/RadioRAMPA/

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here