Polish Heritage Day upamiętniający 45. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

Reklama - Advertisement

W dniu 15 października o godz. 15:30 p.m. w konkatedrze pw. św. Józefa 856 Pacific st., Brooklyn, NY 11238, odprawiona zostanie uroczysta Msza Dziedzictwa Polskiego.

Po mszy, o godz. 18:00, zaprezentowany zostanie wyjątkowy koncert z piosenkami z multimedialnego widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert upamiętni 45. rocznicę wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Papieża. 

„ŚWIĘTY” to pierwsze w polskiej historii widowisko muzyczne o jednym z najważniejszych i najbardziej zasłużonych Polaków – Świętym Janie Pawle II. Jego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii – tak szczególnie trudnej historii XX i XXI wieku, w której świat stanął w obliczu wojen, kryzysów, ataków na wolność i godność człowieka.  Widowisko „ŚWIĘTY”, którego koproducentami są Fundacja Pełni Kultury i Narodowe Centrum Kultury, powstało specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Podczas wzruszającego koncertu w Nowym Jorku wystąpi ponad 20 znakomitych artystów z Polski, którzy wykonają 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów. Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II będzie Patryk Szwichtenberg wcielający się w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska przedstawi świadectwa jego świętości. Zaśpiewają Mariola Siepak, Weronika Skalska, Natalia Szczypuła, Piotr Szewczyk Music, Hanka Wójciak, Rafał Żur a orkiestrę poprowadzi Krzysztof Odrobina – dyrektor artystyczny wydarzenia. To koncert do śpiewania, myślenia i podziwiania. ks. Biskup Sławomir Oder – postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II, podsumował koncert słowami: „To było piękne i mądre”.

Wstęp na koncert jest wolny.

Organizatorami koncertu są parafia Matki Bożej Pocieszenia 184 Metropolitan Avenue, NY, Fundacja Pełni Kultury oraz Duszpasterstwo Polskich Imigrantów Diecezji Brooklyn.

Partnerami wydarzenia są Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Polska Organizacja Turystyczna, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Miasto Wadowice, Margaret’s Catering, Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku oraz Ingressus.

Pod poniższymi linkami można obejrzeć spot promującyo koncert: https://youtu.be/SoJuqigcpzM oraz zapowiedź koncertu na fb: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02kYAivXMx6Dd3NtGMFvNfBAzLF1xkUMYvpFYuJvLRxqDxjXVyX32FcBiSX7Dntr3Nl&id=100064440831787

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here