47 pierogów w 5 minut – trzeci National Pierogi Day w Pierozku za nami!

Reklama - Advertisement

8 października obchodzony był Narodowy Dzień Pierogów!

W sposób szczególny, świętowano w jednej z najlepszych polskich restauracji w USA, a mianowicie w restauracji pierożek na Greenpoincie. To wlasnie PIEROZEK, już po raz trzeci, zorganizowal tego dnia konkurs jedzenia pierogów.

10 zawodników podjęło się zjedzenia jak największej liczby pierogów z serem i ziemniakami w ciągu pięciu minut. Za pierwsze, Pierożek ufundował nagrodę w wysokości 500 dolarów gotówką. W tym roku wygrał Wayne, który był również obrońcą tytułu sprzed roku – w tym roku zjadł 47 pierogów! Na drugim miejscu znalazł się Graham, który zjadł 30 pierogów, a na trzecim Anthony, który zjadł 27 pierogów.

Konkursowi towarzyszyły bardzo duże emocje, które potęgowane były przez doping zagorzałych fanów pierogów, ale i samych zawodników. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, ale i promocję polskiej kuchni. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here