Czas zacząć wakacje! Zakończenie roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Konsulacie RP w NYC

Reklama - Advertisement

W sobotę, 17 czerwca, oficjalnie zakończył się rok szkolny w Polskiej Szkole Konsularnej w Nowym Jorku. 

Uroczystość miała miejsce w sali pod kościołem parafialnym p.w. Matki Bożej Pocieszenia w dzielnicy Williamsburg na Brooklynie. Szkolny punkt konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku zajmuje się obecnie edukacją około 170 uczniów, od pierwszej klasy podstawówki do ostatniej klasy licealnej.

W uroczystości zakończenia roku, udział wzięło jednak nie tylko grono uczniów, ale również ich rodzicie, opiekunowie, członkowie Rady Rodziców oraz rada pedagogiczna. Uroczystość poprowadziła kierownik szkoły, Pani Małgorzata Baranowska-Pyryt. Gościem honorowym wydarzenia był Główny Marszałek Parady Pułaskiego 2017, Sławomir Platta, który zapraszał dzieci i ich rodziny do udziału w paradzie. 

Szczególne słowa uznania należą się szkole za działania prowadzone pod hasłem “Wisła – milczący świadek pokoleń.” Celem akcji jest celebracja obchodów Roku Rzeki Wisły, którym to ustanowiony został rok 2017. Projekt realizowany jest  we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Wiśle oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 133 w Warszawie. 

Podczas gali wręczono również wyróżnienia i nagrody dla uczniów, a także nagrodę specjalną dla klasy, która miała najlepszą frekwencję w minionym roku szkolnym. Po oficjalnej części, wychowawcy udali się ze swoimi uczniami do klas, aby rozdać świadectwa.

Więcej: zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Posłuchajcie również rozmowy z Panią Kierownik oraz jedną z uczennic szkoły.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here