Czy nad temperamentem można pracować? – wywiad z prof. Bogdanem Zawadzkim z UW

Reklama - Advertisement

Gościem RAMPA TV był profesor dr hab. Bogdan Zawadzki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wybitny znawca tematyki osobowości i różnic indywidualnych.

W udzielonym wywiadzie profesor Bogdan Zawadzki opowiedział o tym czym, jak współczesna nauka rozumie pojęcie temperamentu, na czym polega regulacyjność temperamentu i związane z tym harmonizowanie i niezharmonizowanie struktur temperamentu, co to jest temperamentalny czynnik ryzyka, komu najbardziej zagraża,  do czego może prowadzić, jakie choroby wywoływać. Co badania mówią o dopasowaniu charakteru pracy do temperamentu?

Czy w kontekście temperamentu dziecka – czy od każdego można i trzeba dużo wymagać? Czy w związku z tym temperament u dzieci możemy kształtować i zmieniać? Do czego może doprowadzić przedstymulowanie lub niedostymulowanie dziecka. Jak współpracować z temperamentem dziecka?

Zdjęcie: strona uniwersytetu warszawskiego

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here