Departament Stanu USA o ustawie o powołaniu komisji ds. wpływów rosyjskich

Reklama - Advertisement

Amerykański Departament Stanu wydał oświadczenie w sprawie ustawy o powołaniu komisji ds. wpływów rosyjskich. Wyraził w nim zaniepokojenie i zaapelował do polskich władz by dopilnowały, aby ustawa nie uniemożliwiła wyborcom głosowania na preferowanych przez nich kandydatów.

“Rząd USA jest zaniepokojony przyjęciem przez polskie władze nowych przepisów, które mogą być niewłaściwie użyte do ingerencji w wolne i uczciwe wybory w Polsce” – napisał w rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller w oświadczeniu opublikowanym przez resort dyplomacji USA. Miller dodał, że Stany Zjednoczone podzielają obawy wyrażane przez wielu obserwatorów, że ustawa o utworzeniu komisji do zbadania rosyjskich wpływów, może zostać wykorzystana do zablokowania kandydatur polityków opozycji bez odpowiednich procedur prawnych. “Apelujemy do polskiego rządu, by dopilnował, aby ustawa nie uniemożliwiała wyborcom głosowania na wybranych przez nich kandydatów i aby nie była stosowana lub nadużywana w sposób, który mógłby wpłynąć na postrzeganie legalności wyborów” – napisano w komunikacie Departamentu Stanu.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Matthew Miller/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here