Dlaczego dolar może osłabić złotówkę?

Date:

Jak się ma dolar do złotówki w USA, a jak polska waluta wobec amerykańskiej nad Wisłą, a jak wyglądają prognozy na kolejne tygodnie i miesiące? Podobne pytania zadaje sobie wielu Polonusów, zarabiających w Stanach i przekazujących część pieniędzy bliskim w starym kraju czy choćby planujących wyjazd do Polski.
 
Najnowsze informacje są takie, że dobre dane ekonomiczne z USA mogą jeszcze przed końcem tego tygodnia osłabić polską walutę – oceniają eksperci serwisu finansowego “Bankier”.
Z jednej strony istotne są wyniki walutowej “konkurencji” w Ameryce, a z drugiej czynniki, które mogą wpływać na podnoszenie wartości tej drugiej – europejskiej; specjaliści na razie tych drugich się nie spodziewają.
“Ja wysyłam niedługo pieniądze na święta do rodziny w Rzeszowie, tak jak co roku, bo prezentów w postaci rzeczy siostrzeńcy już nie chcą (podobno wszystko w Polsce jest) – zapowiada Anna Bidrzycka z Wallington, NJ. – Ciekawe, jak to wyjdzie z przelicznikiem, kiedy zamienią sobie w kantorze dwieście dolarów na złotówki; ja w dalszym ciągu liczę, że za jeden USD będzie przypadało prawie 4 PLN” – dodaje.
 
T.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

NY: Hochul kontra Zeldin w listopadzie

Nowojorczycy, którzy wzięli udział w prawyborach w stanie Nowy...

Pierwsza w historii stała obecność Amerykanów w Polsce

Prezydent USA zapowiedział na szczycie NATO w Madrycie, że...
00:30:11

Bal Maturalny 2022 – Pełna relacja wideo

6 maja 2022 roku, odbył się Bal Maturalny Centrali...
00:05:27

Bal Maturalny 2022 – Polonijna młodzież żegna się z polską szkołą

6 maja 2022 roku, odbył się Bal Maturalny Centrali...