Dominion pozywa Giulianiego

Douglas W. Jones/Wikipedia
Reklama - Advertisement

Producent maszyn do liczenia głosów firma Dominion Voting Systems złożyła pozew sądowy przeciwko Rudolphowi Giulianiemu. Dominion zarzuca prawnikowi byłego prezydenta Donalda Trumpa rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat oszustw wyborczych i domaga się odszkodowania w wysokości 1 miliarda 300 milionów dolarów. 

W pozwie złożonym w sądzie federalnym w Waszyngtonie, Dominion zarzuca Giulianiemu promowanie w publicznych wystąpieniach, konserwatywnych mediach oraz na platformach internetowych, fałszywej narracji na temat oszustwa wyborczego, które firma określa mianem wielkiego kłamstwa. Dominion wskazuje na wypowiedzi Gulianiego o rzekomym przerzucaniu głosów z Donalda Trumpa na Joe Bidena. Firma twierdzi, że Guliani świadomie rozprzestrzeniał nieprawdziwe informacje, przez co naraził ją na straty, a jej pracowników, na zastraszanie ze strony zwolenników Donalda Trumpa. 

Rudy Guliani w ubiegłym tygodniu w programie radiowym, mówił, że korzystał z prawa do wolności wypowiedzi i że przed sądem udowodni prawdziwość swoich twierdzeń.

Podobny pozew, firma Dominion, złożyła wcześniej przeciw prawniczce współpracującej ze sztabem Donalda Trumpa, Sidney Powell, od której również domaga się odszkodowania w kwocie 1 miliarda 300 milionów dolarów.

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here