“Dziękujemy za Twój serwis” – gala w Konsulacie RP w NYC

Advertisement - Reklama

We wtorek, 26 kwietnia w polskim Konsulacie w Nowym Jorku odbyła się druga już edycja spotkań zatytułowana „Dziękujemy za Twój serwis”. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Konsulat RP, który uhonorował osoby walczące na pierwszej linii frontu o każde ludzkie życie w czasach pandemii Covid-19 .

Wśród wyróżnionych nie zabrakło lekarzy wszelkich specjalizacji, pielęgniarek, ratowników medycznych, terapeutów, a także policji.  Część z nich stanowili wolontariusze, tzn. osoby, które na codzień nie pracują w szpitalach, a prowadzą prywatne gabinety i praktyki lekarskie. Oni sami zgłaszali się do szpitali, bo jak przyznają, ich miejsce jest tam, gdzie ludzkie zdrowie i życie jest zagrożone. W Konsulacie, 80 osób odebrało dyplom z podziękowaniami z rąk Konsula Generalnego Adriana Kubickiego. Łącznie, symboliczne podziękowania otrzymało 200 osób, do których dotarł Konsulat, lub które zgłoszone zostały przez członków Polonii.

Wyróżnione osoby bardzo podobnie wspominają ten czas: duża niepewność, strach o rodzinę, żeby ze szpitala nie przenieść wirusa Covid-19 i poczucie porażki, gdy nie udało się uratować umierających pacjentów. Największym wyzwaniem na początku dla tych ludzi było czasami tak po prostu i po ludzku odważyć się i wyjść z domu.  Są to nasi Bohaterowie, którzy własne zdrowie i życie, a często także swoich najbliższych poświęcali dla ratowania zdrowia i życia innych. W relacji radiowej poznacie ich historie i posłuchacie ich wspomnień z tego czasu.

Materiał dla Radio RAMPA przygotowała Teresa Myśliwiec.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here