Dzień Flagi i Polonii w Nowym Jorku

2 maja, przy siedzibie głównej Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytwej na Greenpoincie, Polonia spotkała się aby zakomunikować światu, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP oraz Święto Polonii i Polaków poza Granicami RP. Na parking przy PSFCU zjechało się kilkadziesiąt samochodów, ozdobionych biało-czerwonymi barwami i polskimi flagami. Wśród nich, wiele samochodów z Polski – na czele ze słynnymi Maluchami. Na początku spotkania, ks. Grzegorz Markulak z parafii p.w. Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, poświęcił pojazdy i pobłogosławił Polonię. Odśpiewano hymn Polski. Po poczęstunku, zapewnionymi przez PSFCU, samochody o 2:30 p.m. wyruszyły w objazd po dzielnicach Brooklyn i Queens. Dzięki temu, wielu Amerykanów dowiedziało się, że tego dnia, Polonia świętuje.

Jak powiedział jeszcze w sobotę, na antenie Radio RAMPA, Grzegorz Maziarz, pomysł zorganizowania parady biało-czerwonych pojazdów w NYC zrodził się podczas jego spotkania ze znajomymi. Polonia pomysł przyjęła z entuzjazmem, liczymy więc na to, że zrodziła się nowa tradycja.

Zobaczcie relację wideo:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here