Poszukiwany dawca wątroby dla pacjenta po COVID-19

Reklama - Advertisement

Rodzina i bliscy 61-letniego Cory Margolis z Nowego Jorku, zwracają się z wielką prośbą o udostępnienie niniejszej wiadomości – odpowiednia osoba, która zdecyduje się pomóc rodzinie, może doprowadzić do ocalenia życia Cory-ego. 

Cory Margolis jest bliskim przyjacielem jednej ze słuchaczek Radio RAMPA z Nowego Jorku. W marcu 2020 roku, Cory zachorował na Covid, któremu towarzyszyło zapalenie płuc. Przebieg choroby był długi – ponad 40 dni w śpiączce, przy podłączeniu do respiratora. Lekarze dawali mu 10% szans na przeżycie. 

Kiedy udało się go wybudzić i doprowadzić do oddychania bez respiratora, Cory nie mógł mówić, chodzić, pisać… Przeszedł intensywną rehabilitację, aż w końcu, w maju 2020, został wypisany do domu. 

Cory dochodził do siebie całkiem sprawnie, jednak w czerwcu 2020 roku, stwierdzono u niego żółtaczkę. Okazało się, że koronawirus poważnie zniszczył jego wątrobę. Sytuacja, pomimo wysiłków lekarzy, pogorszyła się do tego stopnia, że Cory potrzebuje przeszczepu wątroby – a najpewniejszą na jego uzyskanie szansą, jest znalezienie żywego dawcy. 

Emocjonalnie, jest to ogromnie wymagający czas dla całej rodziny. Cory ma żonę, oraz 13-letniego syna, który nagle stał się “Panem domu”, ale dzielnie wspiera swoją matkę. Sam Cory, jak mówią jego bliscy, jest nieprawdopodobnie optymistyczny i dzięki jego sile udało mu się przezwycieżyć wiele trudności w ciągu mijającego roku. 

Rodzina modli się i prosi: poszukiwany jest dawca wątroby – im szybciej dojdzie do zabiegu, tym większe szanse na przeżycie ma Cory. Co ważne – dawca “oddaje” tylko 1/3 swojej wątroby; następnie, w ciagu 8-10 tygodni, zarówno u dawcy jak i “odbiorcy” narządu, wątroba całkowicie się odbuduje (jest to jedyny organ w ciele, który ma taką cechę). Poszukiwany dawca to zdrowa osoba o jakiejkolwiek grupie krwi A, w wieku 18-45 lat. Rodzina pracuje z bardzo doświadczoną grupą lekarzy w NYU Langone. Rodzina zapewnia również, że wszelkie koszta medyczne dawcy, łącznie z rekonwalescencją, zostaną pokryte.  

Osoby, które chciałyby poznać szczegóły proszone są o kontakt z rodziną:          [email protected] 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here