Eksplozje, roztopy i wciąż nieprzejezdne drogi – Nowy Jork po burzy śnieżnej

Advertisement

Mieszkańcy Nowego Jorku borykają się ze skutkami, jednej z najpoważniejszych burz śnieżnych jakie zarejestrowane zostały w historii miasta. W trzy dni po burzy, wiele ulic, szczególnie w dzielnicy Queens, pozostaje nieprzejezdnych. Wielu mieszkańców liczy na roztopy, wśród nich właściciele samochodów wciąż zakopanych pod śniegiem.

W związku z burzą, nie brakuje również niebezpieczeństw. Topniejące sople i czapy śniegu na dachach budynków, śliskie chodniki i ulice, oraz problemy z prądem.

Topniejący śnieg oraz sól, dostają się do umieszczonych pod jezdnią kabli i transformatorów prądu, powodując niebezpieczne awarie. Do jednej z nich doszło we wtorek na Greenpoincie. W wyniku przepalenia się kabli wybuchł pożar, a dym i płomienie ognia wydostawały się nad powierzchnię jezdni przez kratkę ściekową. W miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna, ale to pracownicy Con Edison odpowiedzialni byli za naprawę awarii.

Z naszego materiału dowiecie się jak naprawiona została awaria, ale też co mieszkańcy Greenpointu sądzą o tym, w jaki sposób miasto radzi sobie ze skutkami burzy śnieżnej.

 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here