Espresso Show 3-23-18 Sabina Klimek o handlu USA – Polska; celebrujemy dzień przyjaźni polsko-węgierskiej

Advertisement

Dzisiaj w studio Konsul Sabina Klimek, szefowa Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku o obecnym stanie gospodarki w USA, o tym jakie polskie produkty są już w sprzedaży w sklepach – czy wiecie, że produkty w sprzedaży w IKEI są tworzone w Polsce? Dodatkowo, jakie bariery pokonać muszą polskie biznesy rozwijające się w USA, i dlaczego rynek amerykański jest tak atrakcyjny?

Dzisiaj w programie: Dzień przyjaźni polsko-węgierskiej! Dzisiaj kilka ciekawostek o Węgrzech, języku węgierskim i biznesie. Dzisiaj także rozmawiamy o prześladowcach – czyli “stalkers” – dlaczego są tak kontrolujący? Jak ich zachowanie wykracza poza prawo? W trendach proponujemy ciekawy projekt kulinarny: popularny produkt żywieniowy w plastrach, a w podróżach na fali mówimy o Festiwalu Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here