Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie – 56 lat historii

Advertisement - Reklama

Gościem Radio RAMPA jest Teresa Wójcik, przewodnicząca Polish-American Festival w Doylestown, PA. Organizowany od 56 lat w Amerykańskiej Częstochowie festiwal, przyciąga łącznie 30 tysięcy ludzi. Miejsce ma w Labor Day Weekend, i weekend po – w tym roku będzie to 3,4,5 września oraz 10 i 11 września. 

W programie festiwalu zawsze mnóstwo atrakcji dla każdego – bez względu na wiek i pochodzenie. Dwie festiwalowe sceny, to miejsce tanecznych i muzycznych występów. Większość z nich związanych jest z polskim folklorem. Przy każdej scenie można potańczyć, a nawet nauczyć się Polki. 

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci jest okazały park rozrywki, przepełniony karuzelami. Nie brakuje również słodkich smakołyków.

Na festiwalu nabyć można oryginalne polskie produkty jak bursztyn czy polska porcelana, jest możliwość zakupienia polskich gadżetów. Nie może obejść się bez polskiego jedzenia – pierogi, kiełbaski, bigos, oraz polskie pączki to niektóre z nich. Na miejscu również Ogródek Piwny oraz degustacja wódki z różnych części świata.

UWAGA! Wielka gratka to LOTERIA, w której do wygrania jest $10,000 gotówką! Losy na loterię można zakupić w każdym dniu festiwalu, oraz na stronie: https://polishamericanfestival.org/sweepstakes/.

Zwycięzca ogłoszony zostanie w ostatni dzień festiwalu, w niedzielę, 11 września. Nie trzeba obecnym być fizycznie podczas ogłoszenia wyników, Festiwal skontaktuje się ze zwycięzcą. 

Warto podkreślić – w przygotowanie festiwalu, który jest największą imprezą fundraisingową dla Sanktuarium – bierze udział wiele osób, wszyscy z nich sio wolontariusze, którzy jak mówi Pani Teresa “kochają to miejsce.”

Więcej informacji: https://polishamericanfestival.org

Posłuchajcie wywiadu: 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here