Film o siostrze Faustynie po angielsku w 800 amerykańskich kinach!

Reżyser filmu o świętej siostrze Faustynie, Michał Kondrat, mówi otwarcie – to co się dzieje, musi mieć błogosławieństwo świętej Faustyny.

28 października, a ze względu na potężne zainteresowanie, również 2 grudnia, w 800 kinach na terenie całych Stanów Zjednoczonych, wyświetlony zostanie film “Love and Mercy: Faustina.” Film opowiada historię siostry Faustyny oraz odkrywa nowe fakty dotyczące kultu Miłosierdzia Bożego. Jest to niewątpliwie sukces polskiego kina i reżysera Michała Kondrata w USA.

Film w języku polskim miał swoją premierę w czerwcu. Teraz, druga wersja filmu, nakręconego specjalnie w języku angielskim z myślą o amerykańskim odbiorcy, zadebiutuje w największych kinach w USA, m.in. w AMC na Times Square, gdzie film będzie miał swoją premierę w poniedziałek 28 października. W wydarzeniu udział weźmie aktorka odgrywająca główną rolę siostry Faustyny, Kamila Kamińska. To nie koniec – filmem zainteresowani są dystrybutorzy na całym świecie, i jego angielsko-języczna wersja trafi wkrótce do kin w Azji, Ameryce Południowej i Australii.

Z reżyserem rozmawiamy o fenomenie siostry Faustyny i o tym w jaki sposób sprawdza się jej przepowiednia; Michał Kondrat opowiada o kulisach powstawania filmu kręconego w dwóch językach; o dystrybucji filmu w USA; a także, o tym dlaczego sięga po filmy o tematyce religijnej.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here