Fotorelacja: Maraton nowojorski

Reklama - Advertisement

Wielkie święto sportu w Nowym Jorku! Maraton nowojorski uważany jest za największy maraton świata. Jest marzeniem dla wielu biegaczy.

I w tym roku, w pierwszą niedzielę miesiąca, 50,000 osób stanęło na linii startu przy Verrazano Bridge. Na ich czele artyści, jak na przykład Alicia Keys, ale przede wszystkim, najlepsi na świecie: biegacze, którzy przebiegają trasę ponad 42 km, w czasie nieco ponad dwóch godzin.

Wśród tysięcy pasjonatów z całego świata, silna grupa Polaków, z POLSKA Running Team na czele. Przy trasie maratonu, biegnącym kibicowali fani ich wyczynu. Na Greenpoincie, przygotowana była stacja wodna, w dużym stopniu, przez Polaków. Polskie flagi, rodziny naszych biegaczy – dużo emocji i wzruszeń.

Zobaczcie galerię zdjęć. Zobaczycie, że wielu z uczestników postanowiło również przebrać się, na ten wyjątkowy bieg.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here