Fotorelacja – Polonia świętuje Dzień Dwujęzyczności

Reklama - Advertisement

13 września w Konsulacie RP na Manhattanie, miejsce miała inaguracja nowego dla Polonii święta – Polonijny Dzień Dwujęzyczności obchodzony będzie zawsze w drugą sobotę października.

Święto ustanowione zostało z inicjatywy Fundacji Dobra Polska Szkoła, we współpracy z Fundacją Edukacja dla Demokracji z Warszawy. W dokumencie proklamacji święta przeczytać możemy o zaletach dwujęzyczności, takich jak utrzymanie więzi z krajem ojczystym czy polepszenie kreatywności.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Polonii wschodniego wybrzeża USA, dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście, wśród nich sekretarz Rady Języka Polskiego przy prezydium PAN prof. Katarzyna Kłosińska. Z telebimu, do zgromadzonych przemówił Profesor Jan Miodek, który objął święto swoim patronatem.

Uroczystego podpisania proklamacji dokonali prezes Fundacji Dobra Polska Szkoła Andrzej Cierkosz i Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek.

Jak czytamy na stronie www.DobraPolskaSzkola.com: “Spotkania w ramach Polish Billingual Day odbędą się w tym roku w sobotę 10 października w sześciu polonijnych ośrodkach: w Nowym Jorku (stan Nowy Jork), Copiague (stan Nowy Jork), Mahwah (stan New Jersey), Bostonie (stan Massachusetts), Denver (stan Kolorado), Wallington (New Jersey).” Czekamy więc na więcej informacji!

Relacja audio w Radio RAMPA już wkrótce – tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here