Fundusze Europejskie w twoim regionie: warsztaty, webinaria i konkurs

Reklama - Advertisement

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych rozpoczyna realizację projektu „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej”.  Pierwsze warsztaty dla dziennikarzy odbędą się już w przyszłym tygodniu na Podkarpaciu i w Małopolsce, a w kolejnych tygodniach w każdym z pozostałych województw.

SGL otrzymało dofinansowanie w „Konkursie dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020”, ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju. Partnerem stowarzyszenia w realizacji zwycięskiego projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego.

– Do udziału w projekcie zapraszamy dziennikarzy i wydawców prasy lokalnej. Ale nie tylko. Uczestnikami szkoleń mogą być także dziennikarze, redaktorzy i wydawcy prasy regionalnej,  telewizji i rozgłośni radiowych – mówi Alicja Molenda, prezes Rady Wydawców SGL.

Celem projektu jest dostarczenie dziennikarzom wiedzy o Funduszach Europejskich na lata 2014-2020, a przede wszystkim pokazanie, jak można o nich pisać w sposób interesujący i zachęcający czytelników do sięgania po środki unijne.

Zapraszamy na webinarium

11 sierpnia 2016 r. o godzinie 11.00 zapraszamy chętnych na Ogólnopolskie webinarium informacyjne, w ramach którego przedstawimy przekrojową informację nt. FE perspektywy finansowej 2014-2020, w tym krajowych i regionalnych programów operacyjnych.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 11 sierpnia tuż przed godz. 11:00 kliknąć link: https://frsi.clickwebinar.com/dziennikarze-gazet-lokalnych . Rozgrzewkę, podczas której m.in. pokażemy Wam jak korzystać z platformy, rozpoczniemy o godz. 10:50. Jeśli dotychczas nie uczestniczyliście w żadnym organizowanym przez FRSI webinarium, koniecznie zapoznajcie się z przydatnymi informacjami technicznymi i organizacyjnymi, w tym z zasadami udziału: http://bit.ly/228IaIt, a także weźcie udział w rozgrzewce.

Zapraszamy na warsztaty

Zachęcamy też do udziału w planowanych warsztatach poświęconych atrakcyjnym formom publikacji o FE, polegających na odejściu od tradycyjnego, zwartego artykułu z ilustracją na rzecz nieliniowej narracji, składającej się z krótkich tekstów i grafik.

Cykl weekendowych warsztatów odbędzie się w województwach: małopolskim (19-21 sierpnia), podkarpackim (19-21 sierpnia), świętokrzyskim (26-28 sierpnia), dolnośląskim (26-28 sierpnia), lubelskim (26-28 sierpnia), pomorskim (2-4 września), zachodnio-pomorskim (2-4 września), kujawsko-pomorskim (9-11 września), wielkopolskim (9-11 września), podlaskim (16-18 września), warmińsko-mazurskim (16-18 września), śląskim (23-25 września), opolskim (23-25 września), łódzkim (23-25 września), lubelskim (30 września – 2 października), mazowieckim (30 września – 2 października). Harmonogram może ulec nieznacznym zmianom.

Po zakończeniu szkoleń planujemy kolejne webinaria mając nadzieję, że posłużą one integracji środowiska dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych zajmujących się tematyką unijną ze szczególnym uwzględnieniem FE. W programie znalazło się m.in. szkolenie z infografiki, jako atrakcyjnej formy przekazu treści o Funduszach Europejskich. Prowadził je będzie Jacek Gałązka we współpracy z ekspertami projektu.

Zapraszamy do udziału w konkursie

W ramach projektu prowadzonego przez SGL przeprowadzimy konkurs dla uczestników warsztatów o nazwie „To się dzieje. Fundusze Europejskie”.

– Do zdobycia będzie 48 nagród finansowych, po trzy w każdym z województw. Pula nagród na województwo to 1500 zł – wyjaśnia prezes SGL Alicja Molenda.

Wszystkie powstałe w ramach tego konkursu artykuły ukażą się na podstronie projektu na portalu gazetylokalne.pl oraz w wybranych portalach internetowych.

Informacja o naborach

Warsztaty prowadzone będą w weekendy, tak, by nie kolidowały z tygodniowym trybem pracy w redakcjach: początek ok. godz. 14:00 w piątek, zakończenie po południu w niedzielę. Uczestnikom zapewniamy materiały, nocleg i wyżywienie, a także zwrot kosztów dojazdu (bus/PKS/PKP).

Nabór dziennikarzy odbywa się za pomocą ankiety rekrutacyjnej znajdującej się na stronie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Ankiety prosimy wysyłać na adres: [email protected]. W tytule maila koniecznie trzeba wskazać nazwę województwa, z którego pochodzi uczestnik i jego redakcja.

Kontakt w sprawie rekrutacji: Aleksandra Mróz (sekretarz SGL), e-mail: [email protected]; Natalia Gmurkowska (koordynator projektu), e-mail: [email protected]

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalne” jest realizowany w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Źródło: http://kurier.pap.pl

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here