Galeria zdjęć z 82. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

Tysiące ludzi przemaszerowało Piątą Aleją na Manhattanie w trakcie 82. Parady Pułaskiego, która miejsce miała w niedzielę, 6 października. W tym roku maszerujący skupieni byli wokół kontyngentów ze stanów Connecticut, New York i New Jersey.  

Marszałkiem Głównym tegorocznej parady, po raz pierwszy w historii, był marszałek ze stanu Connecticut, Dariusz Barcikowski. Marszałkiem honorowym parady mianowany został ksiądz biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, biskup pomocniczym Archidiecezji Lubelskiej. Specjalnie z Michigan, przyleciał kapelan parady, ksiądz Mirosław Król, który jest kanclerzem Seminarium Duchownego w Orchard Lake. 

Goście specjalni w tym roku to Ambasador Polski w USA Piotr Wilczek, poseł i pełnomocnik rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski, Jessica Schabowski z urzędu burmistrza miasta Nowy Jork. Na paradzie dołączyli senator Chuck Schumer, kongresmenka Carolyn Maloney i radny z Queensu Robert Holden.  

Sponsorem głównym Parady jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Poniżej galeria zdjęć z Parady. Chcesz zobaczyć zdjęcia ze mszy świętej i śniadania przed paradą? Naciśnij TUTAJ.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here