Gubernator Florydy Ron DeSantis dołączył do wyścigu prezydenckiego

Reklama - Advertisement

Gubernator Florydy Ron DeSantis dołączył do wyścigu prezydenckiego w Stanach Zjednoczonych. Start w prawyborach partii republikańskiej ogłosił przed rozmową z Elonem Muskiem na Twitterze.

Nie obyło się jednak bez usterek – aplikacja zawieszała się kilka razy, kiedy użytkownicy Twittera starali się odsłuchać jej przebiegu. W końcu, DeSantis był w stanie rozpocząć – około 20 minut po planowanym starcie. Oświadczono, że około 161 tysięcy użytkowników dołączyło do tego spotkania Twitter Spaces. Wydarzenie – tylko w formie audio – trwało łącznie ponad godzinę. 

Kandydat Republikanów, jeszcze niewskazany, zmierzy się w walce o prezydenturę w 2024 roku z Joe Bidenem, który zapowiedział walkę o reelekcję.

Gubernator Florydy jest w tym momencie najpoważniejszym rywalem byłego prezydenta Donalda Trumpa o republikańską nominację.

44-letni Ron DeSantis reprezentuje prawicowe skrzydło partii i zajmuje konserwatywne pozycje w takich sprawach, jak aborcja czy kwestie rasowe.

Ron DeSantis złożył formalną deklarację startu w wyborach w Federalnej Komisji Wyborczej przed transmisją spotkania na żywo na Twitterze z właścicielem tej platformy Elonem Muskiem.

O starcie w wyborach gubernatora Florydy mówiło się w Stanach Zjednoczonych już od kilku miesięcy. Choć na razie ustępuje on w sondażach Donaldowi Trumpowi, uważany jest za jednego z najsilniejszych kandydatów w walce o nominacje Republikanów, którzy twierdzą, że obecny prezydent Joe Biden nie radzi sobie z inflacją oraz przestępczością i pchnął kraj za bardzo w lewo, w sprawach społecznych i obyczajowych.

Rozmowa Elona Muska i Ron DeSantisa w poniżej załączonym linku:

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Ron DeSantis/Twitter

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here