Historyczne wydarzenie – nowy przystanek metra 7

Reklama - Advertisement

W niedzielę, 13 września, doszło do historycznego wydarzenia – po raz pierwszy od 25 lat, w Nowym Jorku, otworzony został nowy przystanek metra. Stacja 34th Street/11th Avenue jest najnowszym przystankiem metra numer 7, które łączy już teraz dzielnice np. Flushing na Queensie z Far West End na Manhattanie.

Projekt kosztował $2,4 miliarda i objał stworzenie 1,5 mili nowej linii metra. Jest również efektem współpracy pomiędzy urzędnikami stanowymi a miastem Nowy Jork.

Nowy przystanek metra służyć będzie zarówno rezydentom jak i turystom – dużo łatwiej będzie teraz dotrzeć do takich miejsc jak High Line, park nad rzeką Hudson czy Jacob K. Javits Convention Center.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here