Huragan Joaquin: Pięciu Polaków zaginęło na Atlantyku

Reklama - Advertisement

33 osoby, wśród nich 28 Amerykanów i 5 Polaków, to pasażerowie statku handlowego El Faro, który zaginął na Oceanie Atlantyckim. Statek należy do floty Puerto Rico i płynął do San Juan z portu Jacksonville na Florydzie.

Ostatni kontakt ze statkiem zanotowano w czwartek około godz. 7:30 rano. Załoga zaraportowała, że w wyniku kontaktu z huraganem Joaquin, statek nabrał wody, ale sytuacja jest opanowana. Później kontakt z załogą stracono.

Statek mierzy 735 stopy i wpadł w “sidła” huraganu nieopodal Crooked Island, przy wyspach Bahamy. Trwa akcja poszukiwawcza, zarówno na wodzie jak i w powietrzu, ale na dzień dzisiejszy, nie ma żadnych śladów statku.

Przypomnijmy, huragan Joaquin, który sklasyfikowany ostał jako huragan czwartej kategorii, plądruje Bahamy i przesuwa się na północy-wschód.

Informację o narodowości pasażerów podał serwis Reuters.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here