Huragan Matthew pustoszy południe USA – relacja z Clearwater dla Radio RAMPA

Advertisement - Reklama

Jedna z najgorszych burz ostatniej dekady, huragan Matthew, pustoszy południe Stanów Zjednoczonych. W piątek, huragan wywołał już powodzie we wschodniej części stanu Floryda, szczególnie w rejonach Daytona Beach, St. Augustine i Jacksonville Beach. Tysiące ludzi w tej części słonecznego stanu jest bez prądu. Matthew uważany jest w tej chwili za huragan 3 stopnia – zmierza w kierunku północnym i do niedzieli przesunąć ma się w kierunku stanu North Carolina. Oprócz wiatrów oraz powodzi, centrum pogodowe ostrzega również przez możliwością wystąpienia tornad.

Huragan Matthew dokonał ogromnych zniszczeń w Haiti, gdzie szacuje się, że w wyniku silnych podmuchów wiatru i powodzi, zginęło 800 osób, a kilkaset osób straciło dach nad głową – są to szacunki wstępne, liczenie strat bowiem trwa.

Skutki huraganu, którego oko znajduje się w tej chwili około 25-40 mil na północny-wschód od wybrzeża Florydy, odczuwalne są i w zachodniej części stanu. Pomimo, że huragan nie będzie dla okolic Tampy aż tak niszczycielski, wiatr i deszcz już wpływają na sytuację mieszkańców tej części stanu.

Obejrzyjcie relację Patrycji Galas i Patrycji Nowak – obie Panie to słuchaczki Radio RAMPA, które mieszkają w Clearwater, w zachodnio-środkowej części Florydy.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here