Immigration Service łaskawe dla aplikantów DACA

Reklama - Advertisement

Prawie 100 wniosków o przedłużenie legalnego statusu w USA na podstawie Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA), zostało odrzuconych przez Immigration, po tym jak aplikacje, z powodu opóźnień poczty amerykańskiej, nie dotarły do urzędu imigracyjnego na wyznaczony na 5 października termin. Teraz, Departament Homeland Security zezwolił aplikującym, których wnioski odrzucono, na ponownie ich złożenie.

Immigration w ubiegłym tygodniu wydało oświadczenie, w którym stwierdzono, że nie ma odwrotu od decyzji i osoby spóźnione, nie otrzymają przedłużenia statusu. Środowa decyzja Homeland Security pozwoli rzeczonym aplikantom na możliwość ponownego złożenia wniosku, pod warunkiem okazania dowodów, że aplikacja w rzeczy samej, wysłana została w odpowiednim terminie.

Sytuacja dotyczy przynajmniej 74 aplikantów z okolic Nowego Jorku i Chicago. Odpowiedzialność za problem z pocztą w okolicach Chicago, gdzie do sytuacji doszło, przyjęła na siebie poczta amerykańska. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here